Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Genital Siğil Tedavisi Ankara

Ana Sayfa » Sağlık » Cinsel Sağlık » Genital Siğil Tedavisi Ankara
Genital Siğil Tedavisi Ankara

Genital siğil tedavisi erkeklerde ve kadınlarda hpv virüsüne bağlı olarak oluşan siğillerin tedavisini içerir. Hpv virüsü cinsel birliktelik ile bulaşan bir virüstür. Kadından erkeğe ya da erkekten kadına oldukça kolan bulaşır. Hpv virüslerinin büyük çoğunluğu genital siğillere neden olurken kanser yapan hpv tipleri kadında rahim ağzı kanseri, erkeklerde penis ve anüs kanserine neden olmaktadır.

Genital siğiller tedavi edilmediği takdirde hızla çoğalabilen ve tüm genital bölgeyi kaplayabilen lezyonlardır. Lezyonlar ne kadar çoğalırsa tedavisi hasta için o kadar zahmetli olur. Bu nedenle siğilleri olan kadın ve erkeklerin mutlaka bir uzmana görünmeleri önemlidir.

Hpv virüsü kişilerin %85’inde 1-3 yıl içerisinde bağışıklık sistemi tarafından vücuttan temizlenir. Ancak bu vücuttan atılma sürecinde hastada siğiller çıkabilir. Bunlar mutlaka tedavi edilmelidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal beslenmeli, spor yapmalı, düzenli uyku ve stresin azaltılması sağlanmalıdır. Sigara ve alkol mutlaka azaltılmalı ve gerekirse bırakılmalıdır. Cinsel birliktelik sırasında mutlaka kondom kullanılmalıdır. Buna rağmen siğilleri azalmayan kişilerde destek ilaç tedavileri verilebilir.

Genital siğil tedavisinde siğil yakma, siğil dondurma ve lazerle siğil tedavisi yapılmaktadır. Yaşı uygun olan kadın ya da erkeklere hpv bulaşmasını önlemek amacıyla hpv aşısı yapılmalıdır. Kadınların mutlaka hpv testi ile takiplerini yaptırmaları rahim ağzı kanseri gelişimini önlemek amacıyla oldukça önemlidir.

Ankara ilinde siğil tedavisi yapan pekçok merkez mevcuttur. Bizim merkezimizde de siğil yakma, siğil dondurma, lazerle siğil tedavisi, siğil ameliyatı, hpv testi ve hpv aşısı yapılmaktadır. Erkeklerde genital siğil tedavisi Ankara ilindeki merkezimizde, hasta mahremiyeti ön planda tutularak titizlikle yapılmaktadır.

Genital Siğil Tedavisi Ankara - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Göğüslerin Büyük görünmesi için neler yapmalıyız? Etiyopya kahvesi  özellikleri ve çeşitleri nelerdir? Kadınlar için evde yapabilecekleri kardiyo egzersizleri Bacak Fondöteni Nedir? Bacağa Fondöten Sürülür mü? Ayurvedik Cilt Bakımı: Doğal ve Etkili Bir Yöntem Saç Ekimi: Saçınıza Yeniden Hayat Veren Kalıcı Çözüm

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler