Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Ana Sayfa » Güzellik » Saç Bakımı » Saç dökülmesi nasıl önlenir?
Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Her insan gibi sizin de saçlarınız dökülüyor olabilir. Bunun bir çok sebebi olabilir. Kimi zaman aileden gelen genetik sebepler, kimi zaman stres gibi psikolojik etkenler, kimi zaman da sağlık sorunları saç dökülmesinde etkili olabiliyor. Tüm bunların dışında kullandığımız suyun kalitesi bile saç dökülmesini etkileyebilir. Bu yazımızda saç dökülmesini en aza indirmenin yollarını anlatacağız.

Yapılan araştırmalara göre dünyada en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamaları arasında, saç özelinde yapılan uygulamalar üçüncü sırada yer alıyor. Peki bizler saçlarımızda dış etkenler nedeniyle oluşan aşırı dökülme ve hasarlanma gibi sorunlar için hangi önleyici yöntemlerden faydalanabiliriz? Bu ayki köşe yazımda yıpranan ve dökülen saçlar için neler yapmamız gerektiğini anlatacağım.

Kendi hücrelerinizle saçlarınızı güçlendirin!

Saçların canlandırılması ve kayıpların önüne geçilmesinde benim de en çok tercih ettiğim, en etkili tedavi yöntemlerinden biri kök hücre uygulamasıdır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi ile el, dirsek ve diz kapağı gençleştirilmesi, yara ve yanık izlerinin tedavisi, meme büyütme, kalça dikleştirme, dolgunlaştırma işlemleri ile elmacık kemiklerinin ve çene hatlarının belirginleştirilmesine gibi bir çok alan için uyguladığımız kök hücre uygulaması; saç dökülmelerinin ortadan kaldırılmasında da çok başarılı sonuçlar vermektedir. Uygulama ile cilt altında eksilmiş olan hücreler cildin en alt tabakasına geri verilir ve içinizden gelen güzellik yine kendi hücrelerinizle size kandırılır. En önemlisi de tek seans uyguladığımız bu tedavi, sorunlu bölgede alerji, reddedilme ve yabancı madde reaksiyonu riski taşımaz.

Kök hücre uygulamasında tek seansta, yaklaşık 1-1.5 saat süren bir işlem uyguluyoruz. Öncelikle Liposuction yöntemiyle kişiden bir miktar yağ alınıyor, bu yaklaşık 10 dakika sürüyor. Daha sonra alınan yağlar, özel işlemden geçirilerek kök hücreden zengin hale getiriliyor. Bu işlem de yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. Operasyonun son 10 dakikasında ise alınan hücreler sorunlu bölgeye enjekte ediliyor. Sonrasında hücrelerin cilt altında çoğalması etkinleşmesi süreci başlıyor. Uygulamanın etkileri ise operasyonu takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlanıyor. 9-12 ay sonra etkisi en üst seviyeye ulaşıyor. Yaşa, genetiğe ve yaşam şekline bağlı olarak bazı hastalarda bu süre 18 ile 24 aya kadar uzayabiliyor. Kök Hücre Tedavisi doğal bir uygulama olduğu için bir alt-üst yaş sınırlaması yoktur. Kadın-erkek her yaştan kişiye uygulanabilir.

Saç dökülmesine karşı PRP yöntemleri

Sağlıklı saçlar için diğer bir uygulamadığımız yöntem ise PRP’dir. PRP, kişiden alınan az miktarda kanın özel bir sistem ile ayrıştırılması ve bu sıvının içindeki büyüme faktörlerinin enjeksiyon yoluyla sorunlu bölgeye geri verilmesi işlemidir.

Kişinin kendi kanının kullanılmasından dolayı kök hücre uygulaması gibi hiç bir alerjik reaksiyon riski oluşturmaz. Bu işlemle saç köküne daha fazla miktarda kan, oksijen, vitamin taşınmasına olanak sağlanır. Salgıladığı büyüme faktörleri ile saç kökü hücrelerini uyarır ve saç üretimini hızlandırır. Böylece saçların daha sağlıklı hale gelmesini sağlar.

Özellikle saç dökülmesi olan bölgede uygulandığında dökülmeyi durduran bir işlevi bulunur. Uygulama; güçsüz, kırılmış, hasarlı saçlarla birlikte saç üretimi yeteneğini kaybeden saç köklerini uyararak hem saç dökülmesini durdurur hem de saçların daha parlak ve canlı görülmesini sağlar. PRP uygulamasında sorunun büyüklüğüne bağlı olarak birden çok seans uygulanabilir. Seanslar, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişse de, en fazla 30 – 40 dakika sürer. Uygulama sonrasında kişi sosyal hayatına devam edebilir. Bazen yapılan iğnelere bağlı olarak küçük ve geçici morluklar oluşabilir.

Kan sulandırıcı kullananlar, geçmişinde kanser öyküsü olanlar ile hamilelik ve emzirme dönemini yaşayanlarda uygulama yapılmasını önermiyorum.

“Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya

Saç dökülmesi nasıl önlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ALKAN CAMBAZ’DAN BİR BAŞARI DAHA Kredi Notu Nedir? Kredi Notu Hakkında Bilmeniz Gerekenler RAF Sistemleri: Depolama ve Düzenleme Çözümleri Crovu Sosyal Medyayla Büyüme Etiyopya kahvesi  özellikleri ve çeşitleri nelerdir? İstanbul En İyi Bayan Kuaförleri

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler