Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dijital Sağlık Girişimi GeminiLab

Ana Sayfa » Sağlık » Cinsel Sağlık » Dijital Sağlık Girişimi GeminiLab
Dijital Sağlık Girişimi GeminiLab

GeminiLab ile eviniz konfor ve mahremiyetinde üreme sağlığınızı takip etmek artık mümkün!

Erkeklerin üreme potansiyellerini ölçmek ve tetkik etmek amacıyla meydana getirilen mikroskobik incelemeye sperm testi denilmektedir. Erkek üreme sağlığının değerlendirilmesinde en temel ve yol gösterici ilk basamak olan sperm testi, sıhhatli sperm hücresi miktarını ve standardını ölçmek amacıyla meydana getirilen bir laboratuvar testidir.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, bir sene korunmadan denenmesine karşın her 100 çiftten 15’i çocuk sahibi olamıyor. Günümüzde tüp bebek tedavisi kabul eden çiftlerin  %40’inde problem erkekten kaynaklandığı gözlenmektedir.  %40’ında kadın, %20’sinde ise çift taraflı yada açıklanamayan problemlerden kaynaklanmaktadır. Bir öteki dikkat çeken konu ise, son 40 sene içinde erkeklerde üreme potansiyeli açısından mühim bir role haiz olan sperm sayısında %59, sperm konsantrasyonunda ise %52’lik ciddi bir düşüş olduğudur. Ülkemizde de her 5 çiftten biri bebek sahibi olmak mevzusunda uzman desteğine gereksinim duyuyorken, erkek üreme sağlığının sıklıkla göz ardı edilmesi hanımefendilerin omuzlarında büyük bir yük oluşturmaktadır. Veya bu konuda sıkıntı yaşayıp konuşamayan bir çok erkek için de benzer bir yük oluşturuyor. Toplumsal normaların yanında erkeklerin üreme testlerinden  uzak durmasının bir nedeni de mahremiyetlerini paylaşmak istememeleri, bu mevzudan çekinip utanmalarıdır.

Temelleri Deniz Gürbüz tarafından 2019 yılında atılan ve geçtiğimiz Mayıs 2020 senesinde kurulan GeminiLab, erkek üreme sağlığına ilişkin çözümler geliştiren dijital bir sağlık girişimidir. Mahremiyet, konfor ve güven değerleri üzerine kurulu GeminiLab’ın geliştirdiği Gemini Kit, içerisinde bulunan özel bir solüsyon ve sağladığı uygun taşıma koşulları ile sperm örneğinizin laboratuvara güvenle taşınmasını sağlıyor. Test sürecinizi başlatmak için yapmanız gereken tek şey kendinize uygun teslimat yeri ve saatini seçerek kiti adresinize sipariş etmek. Kitiniz özel kurye ile adresinize teslim ediliyor ve hazır olunduğunuzda yine özel kurye aracılığıyla adresinizden teslim alınıyor. Örneğiniz GeminiLab’ın anlaşmalı olduğu laboratuvarda (Elab Laboratuvarları) uzman ekipler tarafından analiz ediliyor. Bu analiz sonuçlarına göre oluşturulmuş, 10 parametreden oluşan sperm sağlığı raporunuz aynı gün içinde sizinle paylaşılıyor. Ve tüm bu işlemler kişiye özel tanımlanmış bir kod üzerinden yürütülerek  bilgi gizliliğiniz ve mahremiyetiniz en yüksek seviyede korunuyor.

Yanı sıra Üroloji, Kadın Doğum ve Tüp Bebek, Cinsel Terapi alanlarında doktorlardan oluşan online GeminiLab uzman ekibi ile online görüşme desteği sağlıyor. Ayrıca, gündelik yaşamda da kolayca uygulanabilecek sperm sağlığını artırmaya yönelik öneriler sunarak baba adaylarının sağlıklı bir geleceğe hazırlanmalarına destek oluyor.

Dijital Sağlık Girişimi GeminiLab - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sertleşme Sorunu (Cinsel sağlık) Çanakkale Haber: Bölgedeki Güncel Gelişmeleri Takip Etmek İçin En Güvenilir Kaynak İstanbul En İyi Bayan Kuaförleri Çok Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir? HPV Tedavisi: Enfeksiyonla Mücadelede Etkili Yöntemler Siyah Nokta Gözenekleri Nasıl Kapanır?

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler