Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Spor Salonu Çantasında Ne Olmalı?

Ana Sayfa » Sağlık » Spor » Spor Salonu Çantasında Ne Olmalı?
Spor Salonu Çantasında Ne Olmalı?

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için spor, egzersiz rutini oluşturmak önemli bir adımdır. Spora başlamak ne kadar zorsa devam etmek ve istikrar sağlamak o kadar keyiflidir. Kişilerin hedefleri arasında hem kilo vermek hem sosyalleşmek hem de düzenli bir gün akışı oluşturmak var ise spor salonuna yazılmak en iyi alternatifler arasında yer alır. Özellikle hareket etmeyi seven farklı spor türlerine ilgi duyan kişiler spor salonlarında, farklı eğitmenlerle çalışma fırsatı yakalayabilir.

Bireyler yeni sağlıklı yaşam rutini oluşturmaya karar verip spor salonuna yazılmaya karar vermiş olabilir. Bu süreçte ilk kez spor salonlarına gidecek olan kişiler yanlarında neler götüreceği konusunda tereddüt yaşayabilir. Spor salonuna giderken kişinin yanına alması gereken malzemeler şunlardır:

 • Spor ayakkabı
 • Spor çorabı ve eldiveni
 • Deodorant ya da parfüm
 • Yüz ve duş havlusu
 • Su, matara ya da suluk
 • Duş malzemeleri
 • Kulaklık,
 • Duş terliği
 • İç çamaşırı
 • Yedek kıyafet
 • Sağlıklı atıştırmalık
 • Eşyaları kirli ve temiz olmak üzere ayırmak için çanta ya da torba

Spor türüne göre kişinin yanına alacağı malzemeler farklılık gösterir. Örneğin yüzmeye giden kişiler kıyafet, iç çamaşırı, yüz ve vücut havlusu, bone götürecektir. Yogaya giden kişiler ise mat, yüz havlusu, kemer, yedek kıyafet götürür. Tamamen yapılan spora göre spor çantası hazırlanır. İlk kez spor salonuna gidilecekse ve yanına ne alınacağı konusunda tereddüt eden kişiler salona yazılırken eğitmenlere danışarak ürünler götürmelidir.

Spor Salonu Çantasında Ne Olmalı

Spor Salonuna Giderken Ne Alınmalı?

Her gün aynı spor türü ile ilgilenmek kişinin sıkılmasına neden olabilir. Bu nedenle çeşitli aletlerin bulunduğu ve yüzme havuzu olan salonlara gidiliyorsa çeşitli malzemelerle egzersiz yapmalıdır. Özellikle spora yeni başlayanlar mutlaka başlangıçta eğitmenlerden yardım almalı ve yardım istemekten çekinmemelidir.

Spor salonuna giderken bireyler yapacakları spora uygun olacak tarzda eşyalar almalıdır. Örneğin vinyasa yoga ya da pilates yapan kişiler hareketi engelleyici özellikte olmayan, kaydırmayan mat, deodorant, su, yedek kıyafet alarak gidebilir. Yüzme, fitness için ayrı eşyalar götürülebilir. İlk spor salonuna gidildikten sonra bireyler yanlarına alması gereken eksik ya da fazla ürünleri belirler. Böylece ilerleyen dönemlerde daha hazırlıklı ve tecrübeli şekilde spor çantası hazırlar.

Spora Giderken Nasıl Havlu Alınmalı?

Spor Salonu Çantasında Ne Olmalı? Spor yaparken nabzın ve sıcaklığın artması ile bireyler terler. Bu esnada terler hareket yapmayı önlememesi için havlu yardımı ile silinmesi gerekir. Havluların kaliteli olması terlerin iyi şekilde silinmesini ve uzun süre kullanılmasını sağlar. Spora giderken alınan yüz havluları koku yapmamalı, hemen kuruyacak düzeyde olması önemlidir. Aynı zamanda kaliteli kumaştan seçilen spor yüz havlusu hemen deforme olmayı önler. Böylece havlular uzun süre sorunsuz şekilde kullanılır. Aynı zamanda spor havluları koku yapmamalı, anti bakteriyel kumaş yapısında olmalıdır. Spor havlu kumaşları genellikle sentetik ya da mikrofiber yapıdadır.

Spor Havluları Banyo Havlularından Farklı mı?

Normal banyo havlularının kumaş yapısı pamuk olabilir. Ancak spor havlularının yapısı çabuk kuruyan, koku yapmayan mikrofiber havluları olduğu için banyo havlularından farklı yapıdadır. Aynı zamanda spor havluları pamuk ve poli kumaş karışımlarından da elde edilir.

Spor Havlusu Ne Sıklıkta Yıkanmalıdır?

Spor havluları mümkünse her kullanımdan sonra uygun ısı derece ve programa uyacak şekilde yıkanmalıdır. Spor havluları daha dayanıklı ürünlerden elde edildiği için hemen deforme olma sorunu yaşanmaz.

Spor Salonunda Kaç Saat Spor Yapılmalı?

Genellikle yüzme havuzlarını kullanacak kişiler için spor salonunda bulunması için saat aralığı belirlenmiştir. Bu aralık maksimum 2 saattir. Ancak genel olarak spor salonunda bir saat antrenman yapmak uygun olacaktır. Yoga ya da pilates salonları ya da stüdyolarında bu süre daha esnektir.

Spor Salonu Çantasında Ne Olmalı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Genital Siğil Tedavisi Ankara Crovu Sosyal Medyayla Büyüme Manipülasyon Trafik Kazası Tazminatı Lazer Epilasyon Yaptırılacak Yer Seçimi Neden Önemlidir? Anne ve bebek ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler