Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Ana Sayfa » Editör'ün Seçimi » Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları
Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Güzel görünmek; her kadının arzu ettiği ve istediği bir durumdur şüphesiz. Hatta kadınların birçoğu bunun için mini bir servet ödemekten kaçınmaz. Bilindiği gibi kadınlar güzel görünmek için birçok farklı yöntem denerler, çünkü erkeklere kıyasla dış görünüşlerine biraz daha fazla önem verirler. Bu yöntemler; spor ve egzersiz yapmak, kilo vermek, estetik yaptırmak, saç şeklini değiştirmek ve tabii ki makyaj yapmaktır. Örnekleri çoğaltabiliriz elbette. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni makyaj yapmaktır. Çünkü en kolay ve rahat uygulanabilen yöntemlerin başında makyaj yapmak geliyor. Peki güzel görünmek için illa ki makyaj yapmak gerekiyor mu? Makyaj yapmadan da güzel görünmek mümkün mü? Tabii ki mümkün. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemler ve dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Şimdi bunlara bir bakalım. Acaba makyajsız güzel görünmenin püf noktaları neler?

Cildinizi daima temiz tutun

Güzel bir cildin; ilk ve en önemli kuralı temizlik. Bu nedenle cildinizi her zaman temiz tutmanız gerekir. Fakat; cilt temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken nokta, herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır, bunu göz önünde bulundurarak, cilt tipinize en uygun olan temizleyiciyi seçmelisiniz. Eğer cildiniz temiz değilse makyaj yapmanın da size bir faydası olmayacaktır. Çünkü kirli bir cilt üzerine yapılan makyaj yapay bir görünüme neden olur. Bu sebeple; makyaj yapmadan önce cildinizin temizliğinden emin olmanız çok önemlidir.

Cildinizi mutlaka nemlendirin

Kuru bir cilt; her zaman için sıkıntılı bir durumdur. Eğer cildinizin nem oranı düşükse ve cildiniz kurumuşsa, makyaj yapmanız da tabii ki güzel görünmeniz de zordur. Bu problemi yaşamamak için cildinizin nem dengesini sürekli korumak zorundasınız. Üç farklı cilt tipi vardır; bunlar yağlı, kuru ve karma cilt tipleridir. Cilt yapınız bunlardan hangisine uyuyorsa, nemlendiricinizi de buna göre seçmelisiniz. Satın alacağınız ürünlerin kalitesine de mutlaka dikkat edin. Ayrıca gerekli malzemeleri temin edip, evde kendi nemlendiricinizi de yapmanız mümkün.

Peeling yapmayı ihmal etmeyin

Peeling, en basit anlamıyla cildimizdeki ölü hücrelerden kurtulma işlemidir. Cildin her gün maruz kaldığı soğuk hava, rüzgâr, güneş ışınları ve buna benzer etkenler, cilt hücrelerinin belirli bir süre sonra ölmesine neden olur. Peeling yapmak; ciltte ki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur, cildinizi yeniler ve parlak bir görünüm kazandırır. Böylece yenilenmiş olan cilde makyaj  da kolaylaşır. Haftada en az 1 kez bu işlemi uygulamanız yeterli olacaktır. Ölü hücrelerden arınan cilt daha taze ve sağlıklı görünecektir.

Kaş ve kirpiklere özen gösterin

Bir kadının yüzünde; ilk ve en çok dikkat çeken detaylardan birisi de kaş ve kirpiklerdir. Çünkü uzun kirpikler ve gür kaşlar her zaman dikkat çeker. Böyle bir görünümün sırrı aslında oldukça basittir. Sadece kaş ve kirpiklere biraz özen gösterilmesi, her şeyi çözecektir. Daha gür kaşlara ve daha uzun kirpiklere kavuşmak için gece yatmadan önce zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya hint yağı sürmeniz yeterli.

Saçınız aslında doğal makyajınızdır

İstediğiniz ürünlerle, istediğiniz şekilde makyaj yapsanız bile ilk dikkat çeken detaylardan birisi de saçlardır. Bu nedenle; saçlarınızın da en az cildiniz kadar bakımlı, güzel ve iyi bir görünüme sahip olması gerekir. Aksi takdirde yapacağınız hiçbir makyaj, kullanacağınız hiçbir ürün tam olarak istediğiniz sonucu vermez. Saçlarınıza da saç bakım ürünleri ile belirli aralıklarla bakım yapmalı ve gereken özeni göstermelisiniz. Ayrıca saç dipleri için de saç bakım yağı kullanabilirsiniz.

Uyku düzeninize dikkat edin

Güzellik ve cilt bakımıyla uykunun ne alakası var diyenler olacaktır mutlaka. Aslında ikisi fazlasıyla bağlantılı kavramlar. Uyku düzeniniz ne kadar iyiyse, cildinize de o ölçüde faydası olur. Çünkü; özellikle gece uykusunda cilt kendisini yeniler. Saat 23:00 ile 04:00 arasında ki zaman dilimini uykuda geçirmek hem vücudunuza hem de cildinize son derece faydalıdır. Uyku düzeninizin bozuk olması veya yeterli uykuyu almamanız durumunda cilt kendisini yenileyemez. Bu da cildinizin mat görünmesine, zamanla göz altında morluklar oluşmasına neden olur. Bu tür problemleri engellemek için uyku düzeninin çok iyi olması gerekir.

Dudaklarınızın bakımını atlamayın

Özellikle; kış mevsiminde birçok olumsuz hava şartına maruz kalan cilt ve dudakların düzenli olarak bakıma ihtiyacı vardır. Bilindiği gibi soğuk kış aylarında en çok zarar gören bölgelerden birisi de dudaklardır. Bu dönemde düzenli olarak dudak nemlendirici veya koruyucu kullanmanızda fayda var. İsterseniz cildinize uygulamış olduğunuz peeling’i dudaklarınıza da uygulayabilir ve daha verimli sonuç alabilirsiniz.

Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterin

Sağlıklı ve dengeli beslenmek; bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudu hastalıklardan korumakla kalmayıp, aynı zamanda cildin yenilenmesine ve cilt problemlerinin engellenmesine de yardımcı oluyor. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, kalori miktarına dikkat etmek, paketlenmiş gıdalardan uzak durmak bu konuda uygulanabilecek olan yöntemlerden bazılarıdır. Yani sağlıklı bir bünyeye ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olursanız, güzel bir cilde sahip olmanız da kolaylaşır.

Rutin cilt bakımını mutlaka yapın

Herkesin alışkanlıkları farklı olsa da belirli bir rutini mutalaka vardır. Cilt bakımı konusunda uyulması gereken kurallardan birisi de rutin cilt bakımını düzenli olarak uygulamaktır. Örneğin; her sabah yataktan kalktığınızda cildinize uyguladığınız bir peeling ya da sürdüğünüz bir krem varsa, bunu aksatmadan tekrarlayın. Çünkü bazı uygulamalar ancak düzenli olarak tekrarlandığında verimli ve kesin sonuç verir. Bu nedenle rutin cilt bakımınızı her gün yapmanız, size ve cildinize faydalıdır.

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ön Çapraz Bağ Ameliyatı Havuz Robotları ve Havuz Pompaları: Havuz Bakımının Temel Araçları Mimarlık Ofisi Açmak İçin Gerekenler Nelerdir? Yeni Yolculuk Paylaşım Uygulaması TeeCar Yayınlandı Anne ve bebek ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Modası Geçmeyen Makyaj Trendleri

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler