Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yüz Yogası Hareketleri

Ana Sayfa » Editör'ün Seçimi » Yüz Yogası Hareketleri
Yüz Yogası Hareketleri

Kişiler ilerleyen yaşlarda daha genç, çekici görünmek isteyebilir. Bunun için uzmanlardan yardım alarak dolgu, botoks gibi işlemler yaptırabilir. Ancak cildine bu tarz müdahaleler yapılmasını istenmeyen kişiler yüz yogası yaparak daha genç görünüm elde edebilir. Yüz yogasından faydalanmak isteyen kişiler günlük belirli saatlerde düzenli olarak işlemleri tekrar etmesi gerekir.

Düzenli yapılan yüz yogası sonucunda kişiler daha dinamik, genç görünüme kavuşacaktır. Yüz yogası nedir? Yüz yogası, yüzdeki kasların aktive olmasına yardımcı olur ve cildin rahatlamasını sağlar. Türkiye’de yüz yogası denildiğinde akla Zeynep Şensoy ve Elvin Levinler gelmektedir.

Yüz Yogası Faydaları Nelerdir?

Yüz yogasının amacı, kasların aktivasyonunu sağlar hem de kasların gevşemesine yardımcı olmaktır. Gün içinde sıkılan dişler, kaşlar, farkında olmadan kasılan alanlar yüz yogası ile rahatlar. Aynı zamanda yüzde oluşan çizgiler belirli yoga hareketleri sayesinde açılır. Böylece kişiler daha dinç ve dinamik görünür. Yüz yogası faydaları şunlardır:

 • Kan akışını hızlandırır ve cilde dinçlik kazandırır.
 • Yüzdeki kasları aktive ederek güçlenmesini ve esnemesini sağlar.
 • Dudak çevresinde ve göz çevresinde oluşan kırışıkların görünümünün azalmasını sağlar. Böylece kişiler daha genç ve dinamik görünür.
 • Burun bölgesine yapılan yoga yüz hareketleri ile bu bölgede oluşabilecek sarkma, kırışıklıklar önlenir.
 • Çene kaslarının güçlenmesini ve çene sıkmalarının azalmasını sağlar.
 • Göz çevresine aydınlık kazandırır ve daha canlı bir yansıma elde edilmesine yardımcı olur.

Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

Yoga fiziksel ve mental olarak kişiye iyi hissettirir, canlılık katar. Böylece bireyler belirli bir saat yüz yogası yaparak hem gevşer hem de kaslarını aktive eder. Yüz yogası kolajen üretiminin artmasını destekler. Aynı zamanda yüz yogası jade roller gibi aparatlarla daha etkin şekilde yapılabilir. Soğuk şekilde uygulamak cildi uyarır. Bu nedenle jade roller buzdolabında bekletilerek yüze masaj yapılabilir. Böylece daha genç, canlı ve dinamik görünüm kazandırılabilir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogası yapmak 15 ile 30 dakika arasında yapılabilir. Kişilerin vakti var ise uzun süre farklı aparatlar ile cilde uygun masajlar yapmak kasların aktive etmesi sağlanabilir.

 • Dudak Bölgesine Yüz Yogası Hareketleri

Dudakların dolgun görünmesi isteniyorsa bir yudum su alarak ağız bölgesinde dolaştırılmalıdır. Aynı zamanda çizgilere etki etmesi isteniyorsa dudakla “o” kelimesi art arda eklenmeli ve üfleme hareketi yapılmalıdır.

 • Göz Çevresi için Yoga Hareketleri

Göz çevresinde beliren kırışıklık görünümünü azaltmak için masaj yapmak oldukça etkilidir. Parmak ya da avuç içi ile kaşları yukarı doğru kaydırmak gerekir. Bu hareket göz kapaklarına da masaj etkisi yapacaktır. Aynı zamanda bu hareketi yaparken bakışları aşağı doğru almak kasların aktive olmasını artıracaktır. Günlük olarak bir iki kez tekrar edilmesi etkiyi artıracaktır.

 • Yanak Bölgesine Yüz Yoga Hareketleri

Yüz bölgesine yoga hareketleri uygulamak  sarkma ve kırışıklıkları önler. Yanak bölgesini bir balon şişirir gibi hava ile doldurmak biraz bekledikten sonra yavaşça bırakmak gerekir. Nefes verirken üfleme hareketi ile çıkarmak dudak çevresinin dolgunlaşmasına yardımcı olur. Bu hareketler ile yanak bölgesi canlanır ve daha dolgun şekilde görünür.

 • Boyun ve Çene için Etkili Yoga Hareketleri

Boyun ve çenede oluşan kırışıklıkların azalmasını sağlamak için öncelikle dik bir pozisyonda oturmak gerekir. Boyun yarım daireler olacak şekilde yavaş yavaş hareket ettirilmeli ve bu hareket istendiği zaman artırılmalıdır. Boyun ve çene sağa ve sola hareket ettirilmeli ve yan bedenlerde, boyunda hareket hissedilmelidir. Bu hareketler yapılırken dudaklar aralanmalı ve “U” harfi söylenerek daha derin etki yaratılmalıdır.

 • Alın için Etkili Yüz Yoga Hareketleri

Alında oluşan çizgileri yok etmek için masaj ve yüz yogasının düzenli yapılması gerekir. Avuç içi tam olarak alın kısmına bastırılmalı ve avuç içleri yukarı doğru çekilmelidir. Gözler açılıp kapanmalı ve kaş ortası, alındaki çizgilerin arası açılmasına yardımcı olunmalıdır. Bu hareket düşük göz kapağının giderilmesi için de oldukça önemli hareketlerden biridir.

Yüz Yogası Hareketleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Work and Travel İzmir: Küresel Deneyimlerin Kapısı Elektronik Sigaralar ve Terimleri: İslami Perspektiften Evrenin Yaratılışı ve Anlamı Sivilce Neden Çıkar? Sivilceye Ne İyi Gelir? Mineral Makyaj: Doğal Güzelliğin Sırrı Özel Jet Kiralama ve Özel Uçak Kiralama: Hız, Konfor ve Prestij

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler