Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Anne ve bebek ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ana Sayfa » Moda » Giyim » Anne ve bebek ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?
Anne ve bebek ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Hamile olan veya bebek sahibi olmayı planlayan anne ve babalar kendilerini şanslı saymalıdır.

Anne ve babaların, hatta bebeklere armağan olarak kıyafet alacak dost, akrada ve yakınlarının her insanın doğayla ahenkli ve cilde zarar vermeyen kumaşlardan üretilen ürünleri tercih etmeleri gerekir. Bebeklerin cildi, bilhassa dış ortama uyumları açısından fazlaca hassastır. Bu nedenle kıyafet alışverişlerinde birtakım hususlara dikkat edilerek yapılacak seçimler, bebek sağlığını negatif etkileyebilecek neticeleri da ortadan kaldırabiliyor. Bebek giysileri, Bebek ürünleri ve battaniyelerinin yumuşak, pamuklu, tüy, toz çıkarmayan ürünlerden ve kumaşlardan olması  önemsenmelidir.

Anne ve bebek ürünleri alınırken rahat giydirilip çıkarılabilmesine dikkat edilmelidir; yakası geniş, kolları bolca, önden oluşturulan veya her iki bacağının yanlarından düğmeli mamüller kullanılabilir. Bebeğin cildini tahriş edecek sertlikte nakış, süs, etiket vb. var ise çıkarılmalı, üstüne çengelli iğne, nazar boncuğu benzer biçimde cisimler takılmamalıdır. Kurdele veya bağı olan mamüller bebeğin boynuna dolanıp boğulmaya yol açabileceği için sakıncalıdır.

Tüm kıyafetler giydirilmeden ilkin sabun yada sabun tozu ile ve bolca suyla yıkanıp, ütülenmelidir. İlk bakışta yeni doğmuş bebek giysileri fazlaca sempatik bir görüntüye haiz olduğundan entresan görülebilir. Fakat bu giysilerin kumaş ve aksesuar özelliklerine dikkate edildiğinde işin rengi değişebilir. Örneğin kumaş yapısı bebeğin teniyle ahenkli olmayan giysiler veya üstünde sert cisim bulunan bebek ürünleri ve kıyafetler bebek giyimine müsait görülmemektedir. Dolayısıyla her sempatik gözüken kıyafetin dış görünüşüne aldanılmaması gerekir.

Anne ve bebek ürünleri alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Pandemi’de hibrid çalışma ve çalışan memnuniyeti Doğal Yollarla Göğüs Dikleştirme Yöntemleri Kadınlarda göğüs bakımı nasıl yapılır? Bir vakitlerin personel kıyafeti tulum artık özgür ve yaratıcı! Cevizin Faydaları ve Zararları Firma Logolu Baskılı Polar ve Tişörtler

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır