Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aşkla İyileşmek

Ana Sayfa » İlişkiler » Aşk » Aşkla İyileşmek
Aşkla İyileşmek

Her ne yapıyor olursak olalım; iş, ilişki, hobi,… Bunları aşk ile yaptığımız zaman heyecan, istek ve motivasyon duyarız. Hayatı severiz ve her gün daha bir hevesle uyanırız o şeye kavuşmak ve koşmak için. Peki bunu bulmak her zaman mümkün ve kolay mı?

Net cevabını bilmiyorum ama mutlaka en çok istediğimiz “bir şey” var aklımızda hep. Bu yemek de olabilir, bir şehri gezmek de bir insanla vakit geçirmek de. Simyacı kitabında da dendiği gibi “Yüreğinin sesini dinle ve onu takip et çünkü hazinen orda.” ve aynı şekilde “İnsan sevdiği için sever. Aşk’ın hiçbir gerekçesi yoktur…” Bazen bi şeyler sizi çeker ve nedenini tam açıklamanız da gerekmez.Bir müzik bile olabilir bu söz anlamını bilmediğiniz ama melodi ve ritmine kapıldığınız.

Freud “Yavaş yavaş iyileşin” diye bir söz söylemiş. Bu belki hızlı hazlara da bir göndermedir. Ya da hızlıca, yüksek ateşte pişen yemek için de çok iyi değil der bazıları, yemeği kısık ateşte uzun saatler pişirmek hatta türk kahvesini de kumda öyle yavaş yavaş pişirmeyi önerir gurmeler.

Bu nedenle bizi çeken şeyleri, tadına para para yaşamak ve keşfetmeki ruhumuza ve belki bedenimize de ila. olan şeyleri yavaş dozlarla hayatımıza almak gerekir. Çünkü ila.ç ve zehrin tek farkı dozdur. 🙂

Aşkla İyileşmek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sivilce Neden Çıkar? Sivilceye Ne İyi Gelir? Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları Tarçının Bilinmeyen Kahramanlığı: Sağlık ve Lezzet Dolu Yolculukta Bir Mucize Bitki İlk Buluşmada Sorulacak En İyi 10 Soru Önerisi Saç Ekimi: Doğru Bilgilerle Saçlarınıza Yeniden Hayat Verin Kuşadası En İyi Emlakçılar

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır