Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bacak Fondöteni Nedir? Bacağa Fondöten Sürülür mü?

Ana Sayfa » Güzellik » Bacak Fondöteni Nedir? Bacağa Fondöten Sürülür mü?
Bacak Fondöteni Nedir? Bacağa Fondöten Sürülür mü?

Önemli günlerde seçilen kıyafetlere bağlı olarak vücut makyajı yapılır. Vücut makyajının en çok yapıldığı bölge ise bacaklardır. Bacakların pürüzsüz ve istenilen renkte görülmesi için bacak fondöteni uygulanır. Aynı zamanda pudra ile krem karıştırılarak bacağa uygulandığında daha güzel bir görünüm yaratılmaktadır.

Özel günlerde yapılan vücut bacak makyajında kişiler isteğe bağlı olarak ışıltılı, simli losyonlar tercih edebilir. Ancak bacaklara renk vermek ve bu rengi eşit şekilde dağıtmak için bacak fondöteni sürülür. Normal kalıcı yüz fondöteni de bacak bölgesine uygulanır. Ancak kıyafete bulaşma problemi olabileceği için daha çok likit formda, bulaşmayan kalıcı bacak fondöteni tercih edilir.

Bacak Fondöteni

Bacak Fondöteni

Bacak Fondöteni Ne İşe Yarar?

Kişiler ten rengine ve cilt tipine uygun vücut fondöteni seçebilir. Her renk tonunda seçeneğe sahip olan bacak fondötenleri kıyafete bulaşma problemi olmadan rahatlıkla kullanılabilir. Bacak fondöteni şu amaçlarla kullanılabilir:

  • Bacaklarda renk eşitsizliği elde etmek için uygulanır.
  • Bacaklarda eğer varis, çil, leke gibi problemler varsa bunları kapatmak için bacak fondöteni kullanılır.
  • Güneşlenirken eşit şekilde bronzlaşma söz konusu olmadıysa ya da terlik, ayakkabı giyildiğinden iz olmuşsa bunları kapatmak ve renk eşitlemek için bacak fondöteni sürülür.
  • Ağda, epilasyon işlemi sonrasında hemen elbise, etek, şort gibi kıyafetler tercih edilecekse kırmızılıkları kapatmak için uygulanır.
  • Tatile gidilmemiş ve istenilen bronzluk elde edilmemiş ise daha koyu vücut görünümü elde etmek için bacak fondöteni sürülür.

Bacak Fondöteni Nasıl Kullanılır?

                Ten ve vücut ürünü seçerken kişiler ten rengi ve cilt tipine uygun olan ürünleri seçmelidir. Aynı zamanda hassas ve alerjik bünyesi olan kişiler ürün içeriklerini iyice kontrol ettikten hatta test yaptıktan sonra kullanmalıdır. Bacak fondöteni seçerken hızlı emilmesi, yapış yapış olmaması, kıyafetlere bulaşmaması, uçma problemi olmaması gerekir. Bacak fondöteni genellikle sprey formda olduğu için çok rahat şekilde uygulanır.

Bacak spreyi kullanımdan önce çalkalanmalı ve yaklaşık olarak 15-20 cm uzaktan sıkılmalıdır. Uygulanan cildin temiz ve kuru olmasına özen gösterilmelidir. Sprey yardımı ile uygulanan fondöten el, fırça ya da sünger yardımı ile tüm cilde eşit olacak şekilde yayılmalıdır. Kıyafetler giyilmeden uygulanmalıdır. Ürünün tam olarak emildiğinden emin olunduğunda kıyafetler giyilmelidir. Bacak fondöteni istenilen zamanda su ve sabun ile yıkanarak kolay bir şekilde vücuttan arındırılır.

Bacak Fondöteni Bulaşır mı?

Bacak fondöteni satın alırken yapısı hakkında bilgi almak gerekir. Bacak fondötenlerinde akma, bulaşma olmaması için likit fondötenler seçilmesi gerekir. Bunun nedenli likit fondötenler daha kısa sürede cilt tarafından emilir ve homojen şekilde yayılması daha kolaydır. Aynı zamanda bacak fondötenleri ağırlık yapmamalı, ciltte pul pul görünüm yaratmamalıdır.

Cilt ile bütünleşen ve daha pürüzsüz bacak görünümü için kaliteli, cilt tipine uygun fondöten seçilmesi gerekir. Suya dayanıklı, akmayan bacak fondötenleri kıyafetlere, oturulan bölgeye bulaşmaz. Bu nedenle yaz ve bahar aylarında rahatlıkla tercih edilebilir.

Bacak Fondöteni Varis Kapatır mı?

Bacak fondötenlerinin çıkış amacı leke, izleri kapatarak renk eşitsizliği sağlamaktır. Bu nedenle iz, varis, damar çatlak görünümünü kolaylıkla kapatır. Ağda ya da epilasyon sonrasında oluşan kızarıklıkları kamufle ederek pürüzsüz, güzel bacak görünümü yaratır. Aynı zamanda bacak fondöteni çatlak görünümlerinin kapatılmasını sağlar.

Güzel Bacaklar için Ne Yapılmalı?

Bacakların pürüzsüz, canlı ve güzel durması için bakım rutini oluşturmak gerekir. Bu rutinde dikkat edilmesi gereken nokta kişinin cilt tipine uygun ürün seçmesi ve düzenli olarak bu rutini tekrar etmesidir. Güzel ve sıkı bacaklar için şunlar yapılmalıdır:

  • Kuru Fırçalama

Bacaklar aşağıdan yukarı olacak şekilde kuru fırça ile fırçalanmalıdır. Günde en az bir kere bacaklara kuru fırça yapılması batıkların giderilmesi, pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kan dolaşımını artırdığı için canlılık katar.  Kuru fırçalama yerine kese işlemi de yapılabilir.

  • Nemlendirme

Bacaklar kuru ve hassas ise kuru fırça ya da kese işlemlerinden sonra mutlaka nemlendirilmelidir. Yoğun nemlendiriciler yerine su bazlı, hemen emilen ürünler uygulanılması önerilir. Böylece losyonlar cilt tarafından hemen emilir ve hızlı şekilde kıyafetler giyilebilir.

  • Peeling Uygulama

Pürüzsüz, sıkı ve canlı bacak görünümü için belirli aralıklarla peeling yapılmalıdır. Tanecikli olan peelingler masaj yaparak uygulanmalı ve son adımda soğuk duş etkisi yaratılmalıdır. Peeling ile bacaklardaki batık, ölü deriler arındırılır. Soğuk duş etkisi ise bacakların daha sıkı görünmesini sağlar.

Bacak Fondöteni Nedir? Bacağa Fondöten Sürülür mü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Buluşmada Sorulacak En İyi 10 Soru Önerisi Pandemi’de hibrid çalışma ve çalışan memnuniyeti Endüstriyel Mutfak: Profesyonel Lezzetin Sırları Türkiye’de kadın olmak ve kadın cinselliği Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız?

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler