Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç uzatma yöntemleri arasında pek çok yol vardır. Fakat her saç tipi her yönteme uygun değildir. Bu yüzden saç tiplerine ve yapılarına göre saçı uzatan, besleyen, sağlıklı bakımlar listesi oluşturacağız.

...

İnce Saç Tipi İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçların bakımı oldukça zordur. Bu saçların bakımı için oldukça sabırlı olmalı ve zaman ayrılmalıdır. İnce telli saçlar doğal görünümüyle cansız ve soluk görülmektedir. Bu saçlar için gürleştirici ve hacim veren bakımlar önerilmektedir. Bu bakımlar arasında ise Sarımsak, zeytinyağı ve bal gelmektedir. Sarımsağın gürleştirici ve antibiyotik etkisini hepimiz biliriz. Bunu tüketerek ve saça uygulayarak, saçın gürleşmesini ve hacim kazanmasını sağlayabiliriz. Sarımsak maskesi için gerekli olanlar arasında, sarımsak bal ve zeytinyağı bulunmaktadır. Sarımsakları soyup yıkadıktan sonra, ezmeli ve ince taneler oluşturmalıyız daha sonra ise saçın uzunluğuna göre su bardağı ölçüsü ile zeytinyağı ayarlamalı ve 1 yemek kaşığı bal ile karıştırmalıyız. Karışımı hazırladıktan sonra saç diplerinden uçlarına kadar iyice yedirerek masaj yapmalıyız. Maskenin saçın her teline değdiğinden emin olduktan sonra ise maskeyi saçta 15 dakika bekletip daha sonra ise yıkamalıyız. Bu maske haftada 2 gün tekrarlanırsa, 1 ay sonunda görülen değişime inanamayacaksınız. 

Kalın Saç Tipi İçin Bakım Önerileri

Kalın telli saçların bakımı ise en kolay bakımdır. Bu saçlar kendiliğinden gür ve yapılıdır. Bu saçlara sadece hacim ve canlılık sağlayacak parlaklıklar verilmelidir. Bu saç tipi için argan yağı ve Hindistan cevizi yağı oldukça yeterlidir.  Saçın uzunluğu ve ihtiyacına göre Hindistan cevizi yağına ya da argan yağına 1 tatlı kaşığı limon sıkarak karışım yapın ve saçın tamamına uygulayın, 15 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı yıkayın, daha sonra ise yıkanmış saça sirkeli su püskürtün. Saçınız kuruyunca inanılmaz parlaklık ve canlılıkla karşılaşacaksınız. 

Yağlı Saç Tipi İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saç Tipi en zor ve en güç bakım isteyen saç tipleri arasındadır. Bu saç tipleri sürekli yağ üretmektedir. Saçın kendi doğal yağını tarak yardımı ile uçlarına kadar tarayın ve karbonat maskesi yapın. Karbonat ile balı birlikte karıştırarak içine birkaç limon damlası ekleyin ve saça uygulayın. Bu maskeyi haftada 3 kez tekrarlayın. 1 ay sonunda ise saçlarınızın daha geç yağlandığını göreceksiniz. Kesinlikle işe yarayan tariftir. Sabırlı şekilde bu yöntemi 1 ay boyunca deneyin. 

Kuru Saç Tipi İçin Bakım Önerileri 

Kuru Saç Tipi için bakım önerileri arasında yağ bakımları önemlidir. Kuru Saç tipleri çok cansız ve sönük gözüktüğü için yağlı bakımlar canlılık ve parlaklık verecektir.  Bu saç tipleri için önerilenler arasında, duştan sonra mutlaka saç bakım kremleri kullanılmasıdır. Duştan önce ise avokado yağı ile zeytinyağını karıştırarak aynı zamanda içine soğan kabuğu suyundan birkaç çay kaşığı ekleyerek saçın tamamına uygulayın ve yarım saat kadar bekleyin. Bekledikten sonra ise ılık su ile masaj yaparak saçınızı yıkayın. Duş sonrası ise saç bakım kremleri kullanarak saçın nemli kalmasına özen gösterin. 

Karma Saç Tipi İçin Bakım Önerileri

Karma saç tipi bakımları her tip bakım yöntemine uygun saçtır. Bu saçlar ince dokunuşlarla bile bakımlı görünmeyi sağlamaktadır. Bu saçlar için saç şampuanının içine eczanelerde satılan herhangi vitaminlerden kırarak karıştırın. Her duştan sonra ise saç bakım spreyleri ile canlı ve net kalmasını sağlayın.

Normal Saç Tipi İçin Bakım Önerileri

Normal  Saç Tipi bakım önerileri için aleovera jeli ve yumurta akı maskesi  önerilmektedir.  Bu iki malzemeyi karıştırarak içine bal ve birkaç damla limon sıkarak karışım haline getirin ve saça uygulayın. Saçta yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçı nazikçe yıkayarak karışımı çıkartın. Duş sonrası ise saça yağ içeren bakım kremlerinden sürün. Bu bakım saçın daha canlı ve sağlam olmasını sağlayacaktır.

Bu yazı günü tarafından yazıldı ve toplam 519 defa okundu.

En Çok Okunanlar
Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç uzatma yöntemleri arasında pek çok yol vardır. Fakat her saç tipi her yönteme uygun değildir. Bu yüzden saç tiplerine ve yapılarına göre saçı uzatan, besleyen, sağlıklı bakımlar listesi oluşturacağız.

Sivilce Neden Çıkar? Sivilceye Ne İyi Gelir?
Sivilce Neden Çıkar? Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilce neredeyse bütün insanların hayatlarının bir döneminde karşılaştıkları bir problemdir. Peki bu problemle nasıl başa çıkabileceğinizi biliyor musunuz?

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız?
Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız?

Kiloları ile başı dertte olan birçok kişinin sorguladığı konulardan bir tanesi sağlıklı kilo vermek için ne yapmalıyız sorusudur. Kilo vermek ilk olarak sağlığın sürdürülebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Kilo almaya bağlı olarak vücutta ortaya çıkan obezite sorunu, devamında birçok ciddi hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları
Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Güzel görünmek için makyaj yapmak şart mı? Makyajsız güzel olmak mümkün mü? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulacaksınız...