Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Lazer Epilasyon Kontrol Seansına Giderken Jilet Yapılır mı?

Ana Sayfa » Güzellik » Cilt Bakımı » Lazer Epilasyon Kontrol Seansına Giderken Jilet Yapılır mı?
Lazer Epilasyon Kontrol Seansına Giderken Jilet Yapılır mı?

Lazer epilasyon kıl köklerine direkt olarak müdahale ettiğinden tüylenmenin yüksek oranda azalmasına yardımcı olur. Özellikle çok fazla kıllanma problemi olan kişilerin faydalandığı lazer epilasyon cilt tipi, rengi ve kıl köküne göre farklı cihazlarla işlem yapılması gerekir. En çok etki eden lazer epilasyon cihazı olarak alexandrite olarak bilinir. Peki Lazer Epilasyon Kontrol Seansına Giderken Jilet Yapılır mı?

Alexandrite cihazlar genellikle kıl kökü belirgin, beyaz ve sarı tende daha fazla sonuç elde edilmesine yardımcı olur. Esmer tende, benlerin çok olduğu tenlerde alexandrite lazer epilasyon cihazı çok etki etmeyebilir. Lazer epilasyon seanslarına giderken kıl köklerini kısaltmak çok önemlidir. Lazere gitmeden önce ağda, ip gibi malzemelerle kıl köklerini kökünden çeken eşyalarla almamak gerekir. Genellikle lazer epilasyon seanslarından önce jilet yapılır. Bunun nedeni kıl köklerinin görünür ve canlı kalmasını sağlamaktır. Bu sayede lazer epilasyon cihazları tüylerin köklerine ulaşarak etkisiz hale getirir.

Lazer epilasyon sonrasında bireyler seans sonuçları için kontrole çağrılır. Bu kontroller kıl köklerinin ne kadar uzadığı, tekrar çıkıp çıkmadığına bakılır. Herhangi bir işlem için seans randevusu verilir. Bu nedenle lazer epilasyon kontrol seanslarında jilet yapılmamalıdır. Lazer Epilasyon Kontrol Seansına Giderken Jilet Yapılır mı? sorusuna cevabımızı bulduk.

Lazere Gitmeden Önce Jilet Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyona gitmeden önce ağda gibi kıl köklerini derinden alan işlemler yapılmaması gerekir. Hatta lazer epilasyon süreci boyunca hiçbir şekilde ağda, ip, krem ile tüy dökme yöntemlerinden uzak durulmalıdır. Böylece lazer epilasyondan daha fazla verim alınır ve kıl kökleri daha hızlı bir şekilde yok edilir.

Lazer epilasyon seansına gitmeden önce tüyleri kısaltmak işlemin daha rahat yapılmasına olanak tanır. Bu işlem lazer epilasyona gitmeden bir gün önce jilet ile yapılmalıdır. Aynı zamanda kıl kökü görünüyor ve çok kısa ise müdahale edilmemelidir. Önerilen ürün ise genellikle ıslak jilet olarak bilinir. Lazer epilasyon yüz bölgesine yapılacak ise herhangi bir işlem ile tüyler kısaltılmamalıdır.

Her Lazer Öncesi Jilet Şart mı?

Lazer epilasyon cihazları kıl köklerinde kalıcı değişimler yaratarak tekrar çıkmasını önleme konusunda oldukça başarılıdır. Özellikle sürekli ağda ile uğraşmak istemeyen bakımlı bireylerin başvurduğu en iyi yöntem lazer epilasyondur. Her lazer işleminden önce mutlaka tüyler kısaltılmalıdır. Bu kısaltma işlemlerinde tüylerin kökünden çekmemek gerekir.

Lazer epilasyon seans aralıkları yeni kıl kökleri çıkma süreleri ile orantılı olarak verilir. Bu nedenle lazer boyunca kıllar kısaltılırken kesinlikle ağda gibi derinden kökü çeken malzemelerle işlem yapılmaması gerekir. Çok fazla uzayan kıllar var ise ıslak jilet alarak pürüzsüz görünüm elde edilir.

Lazerin Etkili Olduğunu Nasıl Anlarız?

Lazer epilasyon her bireyde cilt tipi, kıl kökü farklı olduğundan süreç farklı izleyebilir. Özellikle açık cilt tipine sahip olan, kıl kökleri belirgin kişilerde lazer epilasyon işlemi daha kısa sürede sonuç verir. Ancak esmer ten ve kıl kökleri çok az belirgin olan kişilerde daha etkili cihazların kullanılması gerekir.

Lazer epilasyon sonuçları ancak 2 ve 3. Seanslardan sonra sonuç verdiği gözlemlenir. Yeni tüylerin çok uzun sürede çıkması, işlem yapılan bölgelerde tekrar tüy çıkmaması lazerin etkili olduğunu gösteren belirtiler arasında yer alır.

Lazer Epilasyon Neden Etki Etmez?

Lazer epilasyon işlemleri bireylerin cilt tipi, kıl köküne uygun cihazlarla yapılmalıdır. Lazer seansları boyunca kıl kökleri zayıfladığı için bu süreçte farklı ve güçlü mekanizmaya sahip olan cihazlarla müdahale etmek gerekir. Böylece daha kesin sonuçlar alınması sağlanır.

Lazer epilasyonun daha fazla etki etmesi için güneşten uzak durulmalı ya da mutlaka güneş koruma etkisi yüksek kremlerin kullanılması gerekir. Ten renginin açık kalması işlemlerin daha etkili olmasını sağlar. Kıl kökleri açık tende daha rahat şekilde göründüğü için daha derin şekilde cihazla müdahale edilir. Böylece tüylenme oranı yüksek oranda azalır. Hormonlarda değişim, ilaç kullanımı gibi durumlar söz konusu ise lazer epilasyon etki etmez.

Lazer Epilasyon Sonrasında Neden Kese Yapılır?

                Lazer epilasyon seansı sonrasında hemen kese yapılması önerilmez. Yaklaşık olarak lazer işlemden bir hafta sonra kese yapılmalıdır. Sonrasınca nemlendirme işleminin yapılması gerekir. Lazer seanslarının arasında vücuda kese yapmak önceden oluşan batıklar varsa giderilmesini sağlar. Aynı zamanda cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Lazer epilasyon yapıldığı hafta kese önerilmez. Bunun nedeni cilt daha hassas olduğundan tahrişe neden olabileceğidir.

Lazer Epilasyon Kontrol Seansına Giderken Jilet Yapılır mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çanakkale Haber: Bölgedeki Güncel Gelişmeleri Takip Etmek İçin En Güvenilir Kaynak Silivri Mimarlık Ofisi KENDİSİ GİBİ DANS EDEN ASİSTANI DİKKAT ÇEKTİ İslami Perspektiften Evrenin Yaratılışı ve Anlamı Bacak Fondöteni Nedir? Bacağa Fondöten Sürülür mü? Hemoroid Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

KadınTr bir SEO ABİSİ Projesidir.

KadınTR - Tüm Hakları Saklıdır

Dost siteler - En iyi Boşanma Avukatı - Lepidolite Healing Properties - Backlink paketleri - Dudakların dolgun gözükmesi - Reytingler